Sikeres pályázat a Bethlen Gábor Alapítványnál

2020.június 1.

Egyesületünk sikerrrel pályázott közösen a bécsi Kulturplatform Internationale Donauphilharmonie egyesülettel a Bethlen Gábor Alapkezelö Zrt-nél (NEA/683/2020 számú támogatási döntés alapján), a Bad Deutsch Altenburgban, 2020. november 7-én megrendezésre kerülö, „A zene, mint összekötö platform“ c. kultuális-szakmai eseményre. Egyesületünk a kulturális területen jelentkezö asszisztensi feladatok, kihívások témáját felkarolva tart work shopot és éles rendezvény során segítségt nyújt az elökészítéshez, lebonyolításhoz.

A vezető asszisztencia gyakorlatát számos területen kívánjuk megismerni, bemutatni (közigazgatás, pénzügy, civil szervezetek, kulturális platform, multinacionális közeg, kis- és középvállalkozói üzleti szféra, egyház stb.), hiszen rendkívül fontosnak tartjuk a meglévő szakmai ismereteik bővítését, továbbadását; a személyes fejlődés elősegítését.

E cél érdekében együtt kívánunk működni közös programok, tréningek, szemináriumok megvalósítása révén olyan hiteles civil szervezetekkel, valamint a közigazgatás és az üzleti életben hiteles szakmai életúttal rendelkező szakemberekkel, akik hatékonyan tudják segíteni munkánkat és készek gyakorlati inputokat biztosítani.

Ezen célunkat kívánjuk megvalósítani a 2020-as évben is azáltal, hogy ebben az évben a kulturális területen jelentkező asszisztensi feladatok, kihívások, a személyes és szakmai kompetenciákkal szembeni elvárások témakörére, valamint határon túli magyar civil szervezetekkel való együttműködési lehetőségek kiépítésére is fókuszálunk. A kulturális értékközvetítő munkában professzionális színvonalon élen járó partnerként a bécsi Kulturplattform Internationale Donauphilharmonie egyesületet kerestük meg, közös együttműködés céljából.

Egy szervezési szempontból speciális, közös rendezvény megszervezése mellett döntöttünk, „Musik als Begegnungsraum” címmel, amely egyrészt egy közös szakmai szeminárium lebonyolítását, másrészt egy közös szervezésben megvalósuló, különleges kulturális eseményt is jelent. A szeminárium helyszíne a Hainburgban található Evangélikus Egyházközösség előadóterme lenne (Hainburg a.d.Donau, Martin Luther Kirche, Alte Poststrasse 28), míg az esti kulturális esemény helyszíne Németóváron,  (Bad Deutsch-Altenburg) Szent István királyunk által alapított Mária templom lenne, mely a magyar történelem Ausztriához kapcsolódó ritka szép emléke. A közös munka számos szervezési, asszisztensi feladatot érintő kihívást jelent, éles „gyakorlóterep” , amely rengeteg kézzel fogható gyakorlati ismeretet ad majd.